کلیک کنیدf
 
>> تـــــوجه <<
برای ورود به صفحات اصلی روی عکس کلیک کنیذ
 
 

مقالات سایت

موانع بر سر راه طب مکمل

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
به نام بي نام او
قابل توجه همراهان محترم عرفان حلقه

 

موانع بر سر راه طب مکمل

پیشرفت تکنولوژی و زندگی مدرن، علی رغم تمام تاثیرات مثبتی که در زندگی امروز بشر داشته، باعث افزایش و بروز بیماری های خاص این دوران گردیده است. پزشکی مدرن برای پاسخگویی به نیاز بیماران روزانه در صدد معرفی راه های جدیدی جهت درمان این بیماری ها برآمده اما عوارض جانبی ناشی از استفاده از دارو ها و این که دارو ها صرفا نقش کنترل بیماری را به همراه دارد و نه درمان قطعی را، باعث تشویق مردم به آزمایش CAM شده و نتیجه ی درخشان و باور نکردنی آن موجب افزایش مراجعات مردم به روش های درمان جایگزین و مکمل در سرتاسر دنیا گردیده است.

با توجه به این که مردم در تجربه روی بیماری خود هرگز اشتباه نمی کنند لذا استقبال آنان از این روش ها خود نشان دهنده کار آمد بودن طب مکمل و جایگزین CAM می باشد. حتی در خیلی از موارد بیماران جهت درمان عوارض جانبی دارو های مدرن، مجبور به استفاده از روش های درمانی مکمل می گردند موفقیت روز افزون طب مکمل و جایگزین که در جهان به طور چشم گیری خود را نشان داده است، مقاوت هایی را در مقابل خود برای بخش هایی که چشم دیدن این پیروزی را ندارند، ایجاد نموده است به طوری که حتی حاضر به باز کردن چشم های خود و دیدن نتیجه ی این جریان نیستند. این مقاومت ها از سوی منابع آگاه و نا آگاه سازماندهی می گردند که می توان آن ها را به مواد زیر دسته بندی نمود:

» مافیای جهانی داروسازی:

از سرسخت ترین عوامل در مقابل طب مکمل و جایگرین CAM می باشد زیرا با رشد این جریان، مصرف دارو به شدت کاسته شده و سود سرشار حاصل از این تجارت با کاهش قابل ملاحظه ای روبرو خواهد شد لذا این مافیا در چهارگوشه جهان با استفاده از عوامل خود که راه را بر هرگونه تحقیقات در این زمینه سد نموده و افراد صاحب فکر را با کمک مزدوران خود متوقف نموده و از سر راه بر میدارند. در پاره ای از موارد نیز با تحریک عوامل ناآگاه ذینفع را تحت عنوان هایی قانون، موجب متوقف شدن تحقیقات این افراد و دلسرد شدن و منزوی نمودن آنان می شوند.

» اصناف ذینفع:

که ممکن است با جبهه گیری های حرفه ای، تنگ نظری ها و توجه یک جانبه به منافع صنفی خود، با این تصور که رشد CAM از اهمیت شغلی و منافع مادی آنان بکاهد، در صدد مبارزه برآمده و بدون توجه به نتایج عملی و تجربی حاصل از طب مکمل، شروع به طرح و اشکال تراشی و ایجادسد و مانع و تحریک محافل قانونی می نمایند در حالی که پزشکان بسیاری با روی آوردن به CAM با اقبال بسیار زیادی روبرو شده اند که هرگز در موقعیت قبلی نمی توانستند از آن برخوردار شوند و این اندیشه غلطی که با رشد CAM پزشکان از کار بی کار می شوند. این همان تصوری است که خیاط ها به هنگام اختراع چرخ خیاطی داشتند و فکر می کردند که با این اختراع آنان بیکار خواهند شد و به مخترع این وسیله حمله نموده و اختراع او را نابود کردند. برای مثال چنین جریان هایی مدت دویست سال در برابر طب هومیوپاتی جنگیده اند.

» جریان های ذینفع:

جریان های ذینفع مختلف که با محبوبیت افرادی که باعث وحدت فکری سایرین و تجمع آنان شود، اصولا مخالفت دارند. در واقع گروه هایی که واهمه های سیاسی و بدبینی مرضی داشته و تصور می کنند که هرگونه تجمعی، ممکن است ایجاد معضلات سیاسی نماید.

» علم گرایان:

که همه چیز را صرفا در چارچوب علم محض نگاه کرده و در مقابل هر تفکر نویی ایستادگی می کنند، زیرا به احتمال زیاد، تفکرات نو در ابتدا به واسطه این که سابقه ی قبلی ندارند با نقصان مدارک کافی روبرو بوده و ممکن است برای ارائه و قانع نمودن این دسته از افراد، مدارک لازم در اختیار نباشد. در ابتدای این راه ها معمولا تجربه است که حرف اول را می زند و علوم تجربی خود بر مبنای بررسی عملی تجربه ها حاصل گردیده است، در حالی که در نهایت تعجب این گروه علم گرا در این مرحله تجربه را قبول نداشته و منکر همه تجربه های عینی می شوند.

تاریخ پر است از لکه های ننگی که مقاومت کوردلان و علمای جاهل که به نام علم، پیشرفت بشر را به تاخیر انداختند، همان علمایی که داروین را مسخره کردند، همان آکادمی علمی فرانسه که هیپنوتیزم را که آنتوان مسمر ارائه نمود شیادی نامیدند و شناخت ضمیر ناخودآگاه انسان را چند قرن به عقب انداختتد و...

جالب اینجاست که این گروه در طول تاریخ، در همه موارد با شکست ننگینی مواجه گردیده اند و نام همه آن ها در لیست سیاه دنیای علم ثبت شده است و روز به روز پیشرفت های تکنولوژیکی، درهای متافیزیک را که مورد قبول این عده نیست به روی بشر گشوده است. هاله انسان عکس برداری شد و به اثبات رسیده، طب سوزنی الکترونیک ایجاد گردید در حالیکه تا چند دهه قبل آن را یک شیادی معرفی می کردند. حوزهی پولاریتی بدن نقشه برداری شد و پولاریتی درمانی یا درمان با دست در آمریکا به صورت دانشگاهی آغاز گشته و...

آیا طب مکمل و جایگزین، مداخله در کار پزشکی است؟

همه افراد با مواجه شدن با اختلالات جسمی، روانی و ذهنی، بلافاصله اقدام به مراجعه به پزشکان متخصص نموده و تمام مراحل شناسایی بیماری خود را اعم از انجام آزمایشات لازم گرفته تا مصرف داروهای تجویز شده را دنبال می کنند. بیمار تا زمانی به فکر آزمایش روش های دیگر می افتد که از درمان رایج نتیجه ای نگرفته باشد و تا زمانی که به آن امید داشته باشد، محال است که به سراغ راه های دیگر برود و اگر طب رایج بتواند مشکل آن ها را حل کند، چگونه ممکن است که بیمار، درمان خود را به روش های ظاهراً ناشناخته دیگر بسپارد ؟

چرا در موارد اورژانس کسی به سراغ طب مکمل نمی رود و همه بدون استثناء به بخش اورژانس مراجعه می کنند. زیرا کارایی آن به اثبات رسیده است و کسی در مورد آن شک ندارد. بنابراین اگر در موارد درمان بیماری ها نیز طب رایج توانسته بود کارایی خود را نشان بدهد، مسلماً هیچ کسی به سراغ طب مکمل و جایگزین نمی رفت. بیمار فقط زمانی به طب مکمل و جاگزین روی می آورد که دیگر از درمان خود توسط طب رایج نا امید شده و مایل است که شانس خود را در راه های دیگر درمان بیازماید. این عمل حق مسلم اوست و سازمان بهداشت جهانی نیز به این موضوع اشاره نموده و آن را مورد تأیید قرار داده است.

بیمار هنگامی که در راه های درمان غیر متعارف پاسخ مناسبی پیدا نمود، طبیعی است که از آن استقبال نماید و این موضوع لطمه ای به کار پزشکان وارد نکرده است و آن ها بیکار نشده اند زیرا بیمار تمام مراحل کار با پزشک، انجام آزمایشات و عکسبرداری ها و مصرف دارو را طی نموده است و برای آن ها هزینه ای لازم را صرف نموده است. اگر بیماری در حدی باشد که پزشکی رایج بتواند آن را درمان کند، بیمار هیچ گاه به دنبال طب مکمل و جایگزین نمی آید. تقریباً صد در صد مراجعه کنندگان به طب مکمل و جایگزین، کسانی هستند که دارای بیماری های لاعلاج و یا صعب العلاج می باشند و پزشکی رایج نتوانسته است برای آن ها کاری انجام دهد و یا بیماری آن ها صرفاً توسط دارو تحت کنترل است که البته به تدریج این کنترل هم کارایی خود را از دست می دهد و بیمار کماکان با بیماری خود دست به گریبان می باشد.

پزشکی رایج باید صداقت و شجاعت اخلاقی داشته باشد و آنجایی که دیگر قادر نیست برای بیمار کاری انجام دهد، اجازه داده تا بیمار شانس خود را در عرصه های دیگر درمانی بیازماید و بخت و اقبال بیمار را فدای منافع و غرور صنفی خود نکند که در این صورت در پیشگاه خداوند و وجدان بشری مسؤل خواهد بود.


اما،

فرادرمانی که یکی از شاخه های عرفان کیهانی (حلقه) می باشد، راهی نوین در طب مکمل و جاگزین است و رشته ای است کاملاً ایرانی که می تواند برای این مملکت، در دنیا کسب حیثیت و آبرو نماید و تا کنون در این رشته چندین هزار نفر آموزش دیده و در چهار گوشه دنیا مشغول فعالیت هستند. کارآیی فرادرمانی به سادگی قابل هرگونه بررسی می باشد و هیچگونه مداخله ای در کار پزشکی ندارد. برای این موضوع، سه اصل از اصول آن را در این جا یادآوری می کنیم که عبارت است از:

اصل: اولویت درمان، با پزشکی رایج می باشد و در صورتی که مؤثر واقع نشده باشد، فرادرمانگیر می تواند از فرادرمانگران در جهت آزمایش فرادرمانی کمک بگیرد. فرادرمانگیر به کسی گفته می شود که از درمان های رایج، نتیجه ای نگرفته است، لذا هر کسی بخواهد فرادرمانی را تجربه کند، چنین تلقی می شود که از طب رایج نتوانسته نتیجه ای حاصل کند ( لازم است که این موضوع به فرادرمانگیر تفهیم شود). فرادرمانگر به کسی گفته می شود که فرادرمانی را روی فرادرمانگیر آزمایش می کند.

اصل: کسانی که داروهایی مصرف می کنند که نمی توانند آن ها را به یک باره قطع کنند و تا کنون هم نتیجه ای از درمان رایج نگرفته اند، می توانند از طریق فرادرمانی جهت معالجه، اقدام نموده و زیر نظر پزشک معالج خود، پیشرفت های درمانی را پیگیری کرده و با نظر آنان نسبت به کاهش دارم اقدام نمایند. بدیهی است در این مورد، کلیه مسئولیت های دارویی به عهده فرادرمانگیر می باشد.

اصل: اطلاع از نوع بیماری فرد، تأثیری در فرادرمانی ندارد. در ضمن نوع بیماری اشخاص محرمانه می باشد و فرادرمانگر حق سؤال کردن در این مورد را ندارد مگر این که بیمار مایل باشد راجع به نوع بیماری خود توضیح دهد که این موضوع نیز کمکی به فرادرمانگر نمی کند.

آیا واقعاً دید مردم اشتباه است؟

عده ای تصور می کنند که مردم قادر به تشخیص صلاح کار خود در زمینه انتخاب راه مناسب برای رسیدن به بهبودی و درمان نیستند، در حالی که مردم از دید بسیار زیرکانه ای برخوردار هستند و سریعاً تحقیقات خود را از دل مشاهدات و واقعیات موجود تکمیل و نسبت به دنبال کردن راه ایده آل خود اقدام می کنند. بطوریکه حتی حاضرند آن را به طور زیر زمینی و مخفیانه نیز دنبال نموده و هرگونه برائت نامه ای را امضاء کنند و در هر کجا که لازم باشد حاضر شوند. مردم تجربه می کنند و در صورتیکه نتیجه بگیرند، حتماً استقبال می کنند. پس استقبال مردم نشان می دهد که چیزی برای نتیجه گرفتن وجود دارد.

لذا هر کجا که روی می آورند باید محققین به جای انکار و تمسخر، در صدد تحقیق برآیند که چه چیزی توانسته است آنها را جلب نماید نه آن که صرفاً به استناد به قوانین چنگ و دندان نشان دهند زیرا دیگر دیر شده است و بیماران راه اساسی برای درمان خود را پیدا نموده اند. عدم توجه به این واقعیت مهم، باعث اظهار نظرهای نا آگانه شده و این تلاش های مذبوحانه فقط روسیاهی برای مخالفین بجای خواهد گذاشت و باعث می شود که نام تک تک آنان در لیست سیاه تاریخ پیشرفت های بشری وارد شده و همه این اظهار نظرها نیز در تاریخ ثبت و سرانجام موجب روسیاهی همگی آن ها شود.

آفـــتـــاب آمــد دلـــیـــل آفـــتـــاب گر دلیلت بایدت، از وی رخ متاب

امید است مطالب فوق که از کتاب "طب مکمل – جایگزین و دنیای امروز" نوشته محمد علی طاهری تقدیم گردید، سازمان های ذیربط را وادار به انجام تحقیقات گسترده در این زمینه نموده تا بجای چشم بر هم گذاشتن، رد کردن و تکذیب، تحقیقات رسمی در زمینه CAM را هماهنگ با دنیای امروز سازماندهی نموده تا بتوانند خود را با تحولات امروز دنیا هماهنگ نمایند و با ارائه اطلاعات صحیح به بیماران، آنان را در جهت یافتن مسیر درست درمانی یاری نموده تا حقوق بیمار در انجام تحقیق بر روی روش های درمانی و انتخاب آن، مطابق نظر سازمان بهداشت جهانی تضیع نشود و همچنین در این راه، ایران بتواند خود صاحب فکر بوده و بتواند در دنیا مطرح باشد که البته با سابقه عرفانی درخشانی که این مملکت دارد، به دور از انتظار نیز نخواهد بود.

این مجموعه آمادگی همکاری با ملیه مراکز تحقیقاتی و محققین را داشته و همه تجارب سی ساله خود را چه از نظر آموزشی و چه از نظر انجام تحقیقات لازم به هر شکلی که لازم باشد به طور محسوس و نامحسوس در اختیار مراجع زیربط و علاقمند قرار می دهد.

انسان پیشرفت های خود را از طریق مبارزه با جهل و ناآگاهی به دست آورده است و همان طور که به چند نمونه اشاره شد، تاریخ علم پر است از سوابق سیاه و ننگین نا آگاهان که در کسوت های مختلف تا آنجا که توانسته اند خون به دل صاحبان فکر و اندیشه نموده اند. مبارزه با جهل و ناآگاهی وظیفه هر انسان آزاد اندیشی است که باید با همه ی وجود دنبال شود (ان الحیوة الدنیا عقیدة و الجهاد)


با آرزوی توفیق الهی
محمدعلی طاهری

Buzz it!Digg it!Share in FacebookTweet it!

0
Powered by www.mahsanco.ir

مقالات استاد محمد علي طاهري

گزيده

ورود اعضا / عضویت

نظرسنجی

آيا بيماري هاي شما با فرادرماني درمان شده اند؟

بلي - 77.8%
خير - 8.9%
در حال درمان - 13.3%

Total votes: 1315
The voting for this poll has ended on: 19 مارس 2021 - 00:00

آمار بازدیدکنندگان

576071820
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه قبل
مجموع
2538
11453
2538
27022467
13991
407183
576071820

Server Time: 2022-07-02 05:38:18

Google Translator

معرفی سایت به دوستان


Design BY ErfaneKeihani.tk