کلیک کنیدf
 
>> تـــــوجه <<
برای ورود به صفحات اصلی روی عکس کلیک کنیذ
 
 

مقالات سایت

نقش دعا درظهور

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

به نام بي نام او

قابل توجه همراهان محترم عرفان حلقه

نقش دعا درظهور

دعا،بطور کلی دارای دو جنبه ی “ظاهری” و” باطنی”است.
جنبه ی ظاهری دعا،اگر اشتیاق و معرفتی پشت آن نباشد،فاقد هرگونه ارزش از نظر اثرگذاری در هستی بوده و صرفا بیان ظاهری خواسته و تفکر ماست؛ولی جنبه ی باطنی دعا شامل تاثیرات تشعشعاتی و شعوری آن بر هستی میباشد.
در دعای باطنی ،تشعشعات شعوری دعا ، روح جمعی را تحت تاثیر قرار داده،سایر انسانها از طریق روح جمعی این تشعشعات را دریافت کرده بتدریج میل به حقیقت نهفته در آن دعا در وجودشان ظاهر میشود.بنابر این همدلی بشر برای هدفی خاص میتواند از طریق تشعشعات شعوری دعا محقق شود.از طرفی در مورد خود فرد دعا کننده نیز، شعور حاکم برهستی ، اطلاعات و آگاهیهای مرتبط با دعا را بر طبق قانون بازتاب به شخص برمیگرداند.
کار زمینی به خودی خود تابع قانون زمینی(برنامه ریزی+تلاش و کوشش+توکل)است ولی تاثیر دعا بر کار زمینی ناقض این قانون نیست.چرا که دعا زمینه ساز مسائل آسمانی و مسائل آسمانی زمینه ساز مسائل زمینی خواهند شد.بر طبق قانون بازتاب ،دردعای باطنی ، بازتاب اشتیاقهایمان بر روی حکمت های الهی تاثیر میگذارد.
در بُعد کمّی ،قضیه ظهور یک کار زمینی و تابع قانون تلاش و کوشش است ؛ولی در بُعد کیفی ،مسائل آسمانی که دعا نیز در آن تاثیر دارد پشتوانه ی محقق شدن آن است.بر طبق قانون حکمت ما به دو چیز نیاز داریم:در بعد کمّی تلاش و کوشش و در بعد کیفی هدایت.نیازمندی به هدایت نیازمندی به آگاهی است.دعا وقتی مبنی بر خواست و اشتیاق درونی ما باشد ؛که البته این اشتیاق تابع معرفت ماست ،مستجاب شده وزمینه های این هدایت فراهم میشود.
در خصوص دعا برای ظهور،مفهوم کیفی این دعا ،این است که ما از امتحان باکی نداشته ،آمادگی شاگردی کردن در محضر آن معلم عالیرتبه را داریم.باز تاب شعوری این خواسته از طریق آئینه ی روح جمعی بر معرفت و ادراک بشریت تاثیر میگذارد و از طرفی طبق قانون بازتاب تاثیراتی بر بُعد زمینی واقعه ظهور میگذارد.وقتی برای ظهور منجی به طور ظاهری دعا میکنیم،مثل هر دعای ظاهری دیگری بی تاثیر است،ولی وقتی با تمام وجود و با معرفت این دعا را مطرح میکنیم ،به استجابت نزدیک شده و بتدریج زمینه های ادراکی آن در بین مردم محقق میشود.
وقتی کسی برای ظهور دعا میکندباید بداند که وصی الله قرار است چه کاری انجام دهد تا بتواند خود را برای تحقق آن هدف آماده کند.بخش کمّی این دعا ،ایجاد آمادگی برای انجام کارهای زمینی مرتبط با آن است وبخش کیفی این آماده سازی وابسته به عنایت و هدایت است که دعا بر آن تاثیر گذار میباشد. در صورت عدم ایجاد این آماده سازی کیفی، که کاملا ادراکی است، منتظرمعنی پیدا نمیکند ؛چرا که اگربه درک منجی موعود نائل نشده باشیم،سنخیتی بین ما و ایشان نیست.آ ن بزگوار ، مانند هر حقیقتی در هستی، تطهیر شده است وتابع قانون “ولا یمسه الا المطهرون” میباشد
محمد علی طاهری

Buzz it!Digg it!Share in FacebookTweet it!

0
Powered by www.mahsanco.ir

مقالات استاد محمد علي طاهري

گزيده

ورود اعضا / عضویت

نظرسنجی

آيا بيماري هاي شما با فرادرماني درمان شده اند؟

بلي - 77.8%
خير - 8.9%
در حال درمان - 13.3%

Total votes: 1315
The voting for this poll has ended on: 19 مارس 2021 - 00:00

آمار بازدیدکنندگان

576072596
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه قبل
مجموع
3314
11453
3314
27022467
14767
407183
576072596

Server Time: 2022-07-02 07:11:04

Google Translator

معرفی سایت به دوستان


Design BY ErfaneKeihani.tk