کلیک کنیدf
 
>> تـــــوجه <<
برای ورود به صفحات اصلی روی عکس کلیک کنیذ
 
 

مقالات سایت

آزمایش آخر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

به نام بی نام او

قابل توجه همراهان عرفان کیهانی (حلقه)

مقاله آزمایش آخر نوشته استاد محمد علی طاهری عزیز

 

و خدا گفت : من همه جا با شما بوده ام، هستم و خواهم بود و حتی در جهنم نیز تنهایتان نخواهم گذاشت.

شما همراه با من وارد آن جا می شوید و من هستم که از آن عبورتان می دهم؛ جایی بس وحشتناک که نه زمان در آن وجود دارد و نه مکانی محسوب می شود؛ هر چند که شما آن جا را مکان می پندارید؛ همان گونه که به علت عدم وجود زمان، آن را جاویدان نیز می انگارید.

تنها چیزی که در جهنم وجود دارد آتشی است از جنس آگاهی که برای شما تلخ و برای من شیرین است. زیرا به کمک این آتش است که حایل بین من و شما که همان حجاب ناشی از گناهان شما است، سوزانیده شده، پس از آن ما به یکدیگر رسیده، بعد از پیمان نخست، بار دیگر شما را باز می یابم تا برای «آزمایش آخر»، این بار همه ی قدرت خود را در اختیار شما بگذارم.

اینک ما به هم رسیده ایم؛ چیزی که ظاهراً منتظرش بودید و وصالی که طلبش را داشتید؛ اما نه به اندازه ای که من مشتاق بودم. شما مرا بخشنده می دانید؛ ولی اصلاً حد آن را نمی دانید و از آن صرفا تصوری مبهم دارید. میزان بخشندگی من را پس از وصال خواهید فهمید؛ وقتی که همه ی قدرت خود را به شما ببخشم. فقط در آن جاست که مفهوم بخشنده ی مهربان را خواهید فهمید. حال من هستم و شما. آیا با داشتن همه ی قدرت من و احساس بی نیازی، باز هم طالب من خواهید بود؟

من برای رسیدن به شما، مرگ و جهنم را خلق کردم تا نشانی بر «رحیم» بودن من باشد و نشانی بر قدرت خلاقیتی که ناشی از شوق رسیدن به شما است و شما ناآگاه و بی خبر از آن، هر لحظه در آه و ناله و فریاد و طغیان نسبت به من قرار دارید.

مرگ و جهنم، همچون داروهای تلخی هستند که مادری با دلسوزی تمام به زور به طفل خود می خوراند تا او را درمان کند ولی خود بیش از طفلش تلخی دارو را می چشد و طفل بی خبر از همه جا و بدون اطلاع از عشق مادر،گریان و نالان است از این که چرا چنین خشونتی نسبت به او اعمال می شود. بدون مرگ وجهنم، ما هرگز به یکدیگر نمی رسیدیم و حداقل، من عاشقی ناکام می ماندم و شما نیز در نیازمندی ابدی باقی می ماندید. اما شما بعد از این وصال، همین که مطمئن شدید که عاشق سینه چاک، در اختیار شماست و شما سوار بر اریکه قدرت او می توانید یکه تازی کنید، با او چه می کنید؟

من «رحمان» بودم تا بتوانم بازیگوشی ها و بی اعتنایی های معشوقم را نظاره کنم و باز هم به دنبال او باشم و سایه ی رحمانیت خود را بر سر او بگسترانم. در عوض شما نمی دانید که با من چه کرده اید! ای کاش من نیز می توانستم مانند شما شکایت های خود را به جایی ببرم! اما از این بابت نیز ناراضی نیستم؛ زیرا که من هم شما را دارم و می دانم که بالاخره از یکدیگر راضی خواهیم شد.

آری من به شما می رسم و همه چیز خود را به پای معشوق خود تقدیم می کنم و در آن صورت آن جا بهشت شما خواهد بود. نه آن بهشت روز نخست که بهشت ناآگاهی بود؛ بلکه جایی که بهشت آگاهی است. بهشت هایی که شما آن را بر اساس آگاهی ها، دانسته ها و میل وسلیقه های خود بنا خواهید کرد. پس از کسب این تجربه خواهید فهمید که همه چیز عاشق شما، در اختیار شماست و شما می توانید با قدرتی که در اختیار دارید، جهان ها خلق کرده، بر ابعادی سایه بگسترانید که هرگز تصورش را نداشتید و به زودی یقین حاصل می کنید که شما خدا هستید. آن زمان که شما خدا شدید، می خواهید بدانید که با من چه خواهید کرد؟

شاید اگرهمه داستان را بدانید، برای من عاشق گریه کنید؛ برای مظلومیت من، هرچند که ممکن است از نظر شما گفتن مظلوم در مورد من درست نباشد.

برخی از شما پس از کسب اطمینان از خدا بودن خود و احساس بی نیازی نسبت به من، خواهید گفت: "حالا که خدا هستیم وبی نیاز به او، چرا برای خود خدایی نکنیم؟" و فقط عده ی اندکی خواهند بود که خدایی در وحدت را انتخاب کرده، به سوی من آمده، با من به وحدت می رسند. بلی! خدای در وحدت و خدای در کثرت، آخرین آزمایش است و شما کدام را انتخاب خواهید کرد؟

شاید بگویید که برای اتخاذ چنین تصمیمی وقت بسیاری باقی است! بلی هست. اما شما امروز همان کاری را انجام می دهید که دیروز مقدمه اش را چیده اید و امروز نیز مقدمه ی کارهای فردا را تدارک می بینید و احتمال دارد فردا همان کاری را بکنید که امروز انجام می دهید. پس امروز مرا دریابید تا حرکت شما کسب آگاهی و تمرینی برای فرداها باشد، جایی در لامکان و لازمان؛ تا شما به طور حتم مرا انتخاب کنید؛ خدای در وحدت را و خدایی که عاشق شما است! مرا دریابید.

Buzz it!Digg it!Share in FacebookTweet it!

-1
Powered by www.mahsanco.ir

نظرات   

 
0 #3 Administrator 1392-12-28 13:26
به نام بی نام او
با سلام و تشکر از شما همراهان گرامی
برای دریافت ادرس جدید پس از ف ی ل ت ر شدن سایت میتوانید به ایمیل سایت پیام ارسال ادرس جدید نمایید تا برای شما ارسال گردد

با تشکر از همراهی شما همراهان گرامی
بازگو کردن
 
 
+1 #2 mohamad reza 1392-12-27 15:51
ممنون از سايت خوبتون بعدازمدتها يه سايت بدون فيلتر توزمينه عرفان پيدا كردم هرچند خوراك جديدي براي من نداشت ولي از زحمتتون تشكرميكنم
ما كه فقط مطلب ميخونيم وگوش ميديم ازموقعي كه استادمونو دستگير كردن هرجا ميريم دنبال استاد ميگن تخمشو ملخ خورده ودر حسرت اين عرفان هستيم توي سايت آكادمي حلقه هم مراجعه كردم اما يه ايميل فونت به هم ريخته اي بهم جواب ميده خلاصه هرجاميريم تيرمون به سنگ ميخوره
موفق باشيد
بازگو کردن
 
 
+1 #1 فاطمه 1390-05-16 12:00
دارم از گریه شوق و درک او منفجر میشم و اینکه چقدر در بی خبری بوده ام .ممنون از نویسنده مقتدر ممنووووووووو...
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مقالات استاد محمد علي طاهري

گزيده

ورود اعضا / عضویت

نظرسنجی

آيا بيماري هاي شما با فرادرماني درمان شده اند؟

بلي - 77.8%
خير - 8.9%
در حال درمان - 13.3%

Total votes: 1315
The voting for this poll has ended on: 19 مارس 2021 - 00:00

آمار بازدیدکنندگان

575433265
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه قبل
مجموع
16226
11158
37652
26366049
173666
375921
575433265

Server Time: 2022-05-16 23:31:43

Google Translator

معرفی سایت به دوستان


Design BY ErfaneKeihani.tk