فقط با این آدرس وارد سایت شوید

آدرس اصلی 
سايت سايمنتولوژي - فرادرماني
WWW.ERFANEKEIHANI.COM

آخرین اخبار

به نام بي نام او
قابل توجه همراهان محترم عرفان کيهاني (حلقه)
گروه خبري سايت
فراخوان فعالان حقوق بشر به فعالیت برای لغو حکم اعدام محمدعلی طاهری متن نامه

فعالان حقوق بشر ایران خواستار لغو حکم اعدام محمدعلی طاهری شدند

۱۸ فعال حقوق بشر و سیاسی در داخل ایران طی نامه‌ای خواستار لغو حکم اعدام محمدعلی طاهری شدند. طاهری بنیان‌گذار عرفان حلقه است. احمد منتظری، ابوالفضل قدیانی و نسرین ستوده جزو امضاکنندگان این نامه هستند.

«یکی از ناعادلانه‌ترین پرونده‌های قضایی و عقیدتی در ایران در حال گذراندن مراحل پایانی خویش است.» این اولین جمله نامه‌ای است که ۱۸ فعال سیاسی و حقوق بشر در داخل ایران منتشر کرده ‌و در آن خواستار لغو حکم اعدام محمدعلی طاهری شده‌اند. 

نویسندگان این نامه که چند وکیل و حقوقدان نیز در میان آنها هستند، گفته‌اند که دادگاه انقلاب با استناد به قوانینی که پس از دستگیری طاهری تصویب شده، حکم به اعدام او داده است.

به گفته نویسندگان این نامه قضات دیوان عالی کشور پیشتر حکم به برائت محمدعلی طاهری داده بودند.

نویسندگان نامه یادشده گذشته از این مسئله، به اصل ۲۳ قانون اساسی اشاره کرده‌اند که بر پایه آن "هیچکس را نمی‌توان به صرف داشتن عقیده‌ای مورد تعرض و مواخذه قرار داد".


متن کامل نامه فعالان حقوق بشر در حمایت از محمدعلی طاهری را در ادامه می‌خوانید.

هموطنان و فعالان حقوق بشر


یکی از ناعادلانه ترین پرونده های قضایی و عقیدتی در ایران در حال گذراندن مراحل پایانی خویش است.
محمدعلی طاهری که از ٦ سال پیش بازداشت شد، مکررا با اتهاماتي مستوجب اعدام ، محاکمه و تبرئه و پرونده ی دیگری برای وی گشوده شد تا اراده ی ماموران امنیتی که کمر به اعدام وی بسته بودند، تحقق یابد.

در آخرین رأي قضایی که از دیوان عالی کشور صادر شد، ایشان به کلی از اتهام افساد فی الارض تبرئه شد. معهذا دادرس دادگاه انقلاب با استناد به استدلال هایی مخدوش، از جمله قوانین مصوب بعد از دستگیری ایشان، رأي به اعدام محمدعلی طاهری صادر نموده است.

سراسر حکم صادره از دادگاه انقلاب به عقاید و اندیشه های ایشان استناد كرده و حکم اعدام صادر کرده است.
پرونده ی مزبور به شعبه ٣٣ دیوان عالی کشور ارسال شده است تا قضات مربوطه مجددا مبادرت به صدور حکم قضایی نمایند.
قضاتی که پیش از این مؤكدا و با استناد به قانون قدیم و جدید و عدم ضرورت اخذ فتوی در این پرونده، حکم به برائت صادر کرده بودند.

انتظار قضایی آن است که دیوان عالی کشوربه استقلال خویش احترام بگذارد و از اقدامات غیرقانونی بیشتر در این پرونده جلوگیری به عمل بیاورد.
طبق مفاد ماده ١٩ اعلامیه جهانی حقوق بشر:«هرکس حق آزادی بیان و عقیده دارد و حق مزبور شامل آن است که از داشتن عقاید خود بیم و اضطرابی نداشته باشد و در کسب اطلاعات و افکار و در أخذ و انتشار آن به تمامی وسایل ممکن و بدون ملاحظات مرزی آزاد باشد»
همچنین به موجب اصل ٢٣ قانون اساسی: « هیچکس را نمی توان به صرف داشتن عقیده ای مورد تعرض و مؤاخذه قرار داد.»

از آنجا که ایران اعلامیه ی جهانی حقوق بشر را امضاء کرده است، ضمن دعوت دستگاه قضایی ایران به رعایت تعهدات بین المللی اش، خاطر نشان می سازد، مفاد اعلامیه ی جهانی حقوق بشر قابل نقض نمی باشد و هیچ دولتی حق ندارد شهروندان اش را به دلیل داشتن عقایدی خاص مجازات کند و بویژه آن ها را در معرض مجازات اعدام قرار دهد.

ما امضاء کنندگان این نامه ضمن فراخوان فعالان حقوق بشر به فعالیت در جهت رعایت حقوق انسانی محمدعلی طاهری، خواستار لغو حکم اعدام و آزادی فوری و بی قید و شرط ایشان هستیم.

امضاء كنندگان:
احمدرضا احمدپور، حميد آصفي، جعفر پناهي، گيتي پورفاضل، عليرضا جباري، معصومه دهقان، زهرا رباني، زهرا رحيمي، نسرين ستوده، محمد سيف زاده، گوهر شميراني، ابوالفضل قدياني، فريده مرادخاني، عبدالحميد معصومي‌تهراني، اسماعيل مفتي زاده، محمد ملكي، احمد منتظري، محمد نوريزاد


محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار عرفان حلقه، از اردیبهشت ۱۳۹۰ در زندان به سر می‌برد. مقام‌های جمهوری اسلامی در ابتدا از فعالیت‌های محمد علی طاهری، بنیانگذار مؤسسه "عرفان حلقه" و روش "فرادرمانی و طب مکمل" در ایران، تقدیر کرده و کتاب‌های او نیز بارها با مجوز وزارت ارشاد منتشر شده بود. او اما پس از ازدیاد طرفدارانش مغضوب واقع شد.

طاهری در بهمن‌ماه ۱۳۹۰ بر اساس چند اتهام مختلف، از جمله اتهام "توهین به مقدسات"، به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. محکومیت این زندانی عقیدتی در دی ماه ۱۳۹۵ به پایان رسید. او اما در دوران گذراندن محکومیت خود، بار دیگر در سال ۱۳۹۴ به اتهام "افساد فی الارض" به اعدام محکوم شد؛ حکمی که البته در سال ۱۳۹۵ "لغو" گردید.

این زندانی عقیدتی در نهایت در تیرماه سال ۹۶، پس از بیش از ۶ سال حبس در سلول انفرادی زندان اوین، برای سومین بار مجددا به "افساد فی الارض" متهم شد.

دوچه‌وله فارسی:
http://p.dw.com/p/2lFOm
محبت نیوز:
http://mohabatnews.com/fa/?p=21340


منبع خبر : گروه خبري سايت   www.erfanekeihani.com
صفحه رسمي سايت سايمنتولوژي فرادرماني
www.instagram.com/ErfaneKeihani
www.erfanekeihani.picsart.com
www.line.me/ti/p/@uqw4341j
www.telegram.me/erfanekeihani
https://telegram.me/joinchat/AW_UpDvd-jq4wPTn2ydWBg

کانال تلگرام سايت

Buzz it!Digg it!Share in FacebookTweet it!

0
Powered by www.mahsanco.ir

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

مقالات استاد محمد علي طاهري

گزيده

ورود اعضا / عضویت

نظرسنجی

آيا بيماري هاي شما با فرادرماني درمان شده اند؟

آمار بازدیدکنندگان

566302874
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه قبل
مجموع
9193
9438
67677
17210562
239146
314100
566302874

Server Time: 2020-01-23 22:55:36

Google Translator

معرفی سایت به دوستان


Design BY ErfaneKeihani.tk